جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

عضویت در سایت

جدول قیمت و مشخصات

عنوانقیمتوزنتخلیهنوع گالوانیزهضخامت مفتولضخامت خارطولفاصله خار هاارسال به سبد خریدhf:att:pa_barber-thicknesshf:att:pa_sheet-weighthf:att:pa_thickness-of-wire
سیم خاردار خطی8,000 تومان
2-mm20-kg-%d8%a7%d9%84%db%8c-25-kg2-5-mm
سیم خاردار حلقوی سوزنی قطر 60 سانتی متر125,000 تومان
2-mm7-5-kg-%d8%a7%d9%84%db%8c-8-kg2-8-mm
سیم خاردار حلقوی تبری قطر 60 سانتی متر127,000 تومان
%d9%88%d8%b1%d9%82-0-5-mm7-5-kg-%d8%a7%d9%84%db%8c-8-kg2-8-mm
سیم خاردار حلقوی سوزنی قطر90 سانتی متر149,000 تومان
2-mm9-5-kg-%d8%a7%d9%84%db%8c-10-kg2-8-mm
سیم خاردار حلقوی تبری قطر 90 سانتی متر152,000 تومان
%d9%88%d8%b1%d9%82-0-5-mm9-5-kg-%d8%a7%d9%84%db%8c-10-kg2-8-mm

توضیحات بیشتر

معرفی سیم خاردار

پیدایش سیم خاردار یا همان barbed wire اولین بار توسط اشخاصی به نام اوهایو و بی اسمیت سال 1867 بر می گردد. آن ها اولین مخترعان این محصول در کشور ایالات متحده بودند. کاربرد اصلی و مهم سیم خاردار برای مسائل امنیتی بوده که این کار با ایجاد حصار در سر تا سر محدوده مورد نظر انجام می گیرد. بخش بالایی و مرکزی این وسیله از فنس( توری حصاری شکل) تشکیل شده است. سیم خاردار علاوه بر اینکه تضمین کننده امنیت منطقه تعیین شده هست از جنبه زیبایی نیز جالب توجه می باشد. بافت اصلی تمام آن، مفتول هایی از جنس فلز می باشد که در قطر و فاصله های گوناگونی ساخته و در بازار برای مشتریان آن عرضه می شود.

به دلیل کاربردهای سیم خاردار باید مواد سازنده تیغ های این محصول از آلیاژهایی باشد که در مقابل مشکلاتی مانند زنگ زدن و خوردگی ها و همچنین برای شرایط آب و هوا ناسالم مناسب بوده و از خود مقاومت بالایی نشان دهند. اهمیت استفاده از این محصول باعث شده تا در ادامه این مقاله انواع آن را به صورت جزیی تر و مفصل تر بررسی کرده و به شرح برخی از کاربردهای هر یک از نمونه های آن بپردازیم. اگر برای خرید سیم خاردار نیاز به اطلاعات کافی دارید تا انتها این مطلب با ما همراه باشید.

سیم خاردار

انواع سیم خاردار

در یک طبقه بندی کلی می توان گفت انواع سیم خاردار در دو دسته قرار می گیرند. یا از نوع خطی بوده و یا از نوع حلقوی می باشد که نوع حلقوی آن دارای دسته بندی جداگانه ای می باشد. نمونه خطی آن ها به صورت رشته هایی از مفتول گالوانیزه است که بخش خاردار آن از یک سری مفتول تیز تشکیل شده است. اما مدل حلقوی سیم خاردار به دو بخش مجزای معمولی و تبری تقسیم شده که مدل حلقوی معمولی به نوع خطی شباهت دارد.

کاربرد سیم خاردار خطی

یکی از پر فروش ترین نوع سیم خاردار مدل خطی آنها بوده که از دو بخش تشکیل شده است. یکی از قسمت های تشکیل دهنده آن از دو تا رشته مفتولی شکل بوده که معمولا در قطرهایی به اندازه 2 میلی متر است و به عنوان یک محور قرار می گیرد. بخش دیگر آن که دور این محور پیچیده خواهد شد شامل دو رشته از خارهاست که قطر آن حدودا 2.5 میلی متر است. فاصله خار ها از یکدیگر از 6 سانتی متر تا 9 سانتی متر متغیر است. مواد تشکیل دهنده این رشته ها از گالوانیزه گرم هستند و همین امر موجب شده تا از نظر هزینه های مربوط به ساخت و قیمت نهایی برای عرضه در بازار به صرفه تر باشد. این محصول هنگام بسته بندی کارخانه ای به شکل کلاف هایی در آمده و در وزنی حدود 15 الی 25 kg به فروش می رسد. همچنین هر حلقه از آن ها تقریبا دارای 68 دور است.

این که وزن کلاف چقدر باشد و یا میزان ضخامت و استحکام رشته های سیم چگونه است، با توجه به نیاز مشتریان و سفارش ها متفاوت خواهد بود. کاربرد این محصول معمولا برای حصار کشی مناطق نظامی، محل احداث کارخانه های مختلف، فرودگاه، مزارع، مخابرات و غیره می باشد. یکی از نمونه های این نوع سیم خاردار مدل "دولا" آن است که با روکش هایی پوشیده شده از گالوانیزه و پی وی سی در رنگ بندی های مختلف موجود هستند.

سیم خاردار خطی

مزیت های سیم خاردار خطی

1. به سرعت رشته ها باز شده و به آسانی نصب می شود.
2. مقاومت بالایی در مقابل عوامل مختلف دارند.
3. رشته های خاردار به کار رفته در آن باعث شده تا از ورود حیوان ها به مکان های مورد نظر جلوگیری شود.
4. برای نصب در مکان های مختلف انعطاف پذیری بالایی دارد.
5. وزن آنها زیاد نبوده و جا به جایی آنها راحت خواهد بود.
6. از نظر اقتصادی نیز نسبت به نمونه های دیگر ارزان تر است.

کاربرد سیم خاردار حلقوی

سیم خاردار حلقوی دارای یک رشته در محور اصلی از جنس فولاد بوده که به سختی فنر شده است. قطر این بخش تقریبا 2.5 میلی متر و قطر قسمت های خاردار آن ها 2 میلی متر می باشد. این سیم خاردار دارای قطرهای 60 و 90 سانتی متر هستند که اگر نمونه 60 سانتی متری آن را باز کنید 10 متر طول دارد و مدل 90 سانتی متری آن 15 متری است. از آنجایی که قدرت کششی نوع حلقوی معمولی 140 کیلوگرم بر میلی متر ربع است، مقاومت بسیار خوبی را از خود نشان می دهد. نوع حلقوی را می توان به دو دسته حلقوی با خارهای سیمی و حلقوی با خارهای تبری (تیغ یا لیزری) تقسیم کرد.

سیم خاردار حلقوی

سیم خاردار حلقوی با خارهای سیمی

این مدل شبیه به سیم خاردار خطی هستند و همانند آن ها از یک محور اصلی با رشته هایی از جنس گالوانیزه به قطر 3 میلی متر و دو رشته از خار های مفتولی شکل از نوع با قطرهای 2.5 میلی متری بوده که در دو طرف قرار گرفته اند. این نمونه حلقوی معمولا برای مکان های نظامی و پادگان به کار گرفته می شود.

سیم خاردار حلقوی با خارهای لیزری

این نوع نیز از مفتول های گالوانیزه (از نوع گالوانیزه گرم) شده ساخته می شود. رشته های پایه آن قطری معادل 3 میلی متر داشته و تیغ ها بر روی این رشته ها پرس می شوند. معمولا سیم خاردار لیزری را بیشتر برای مناطق امنیتی مورد استفاده قرار می گیرد. محور پایه ایی این محصولات از کربن بالا است و در برابر شرایط آب و هوایی مرطوب و سایر عوامل احتمالی طبیعی مقاوم می باشد. در یک نگاه کلی نوع حلقوی در مقابل نمونه خطی مقاوم تر بوده و کارآیی آن بیش تر است و همین موضوع باعث شده تا قیمت بالاتری داشته باشند.

3 رتبه برتر