جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

عضویت در سایت

جدول قیمت و مشخصات

عنوانقیمتسایزضخامتوزنطول شاخهارسال به سبد خریدhf:att:pa_sizehf:att:pa_thickness
نبشی 104,350 تومان
10-cm10-mm
نبشی 124,350 تومان
12-cm12-mm
نبشی 154,350 تومان
15-cm15-mm
نبشی 44,450 تومان
4-cm3-mm
نبشی 54,450 تومان
5-cm5-mm
نبشی 64,450 تومان
6-cm6-mm
نبشی 84,450 تومان
8-cm8-mm
نبشی 34,480 تومان
3-cm2-5-mm

توضیحات بیشتر

نبشی

نبشی اصطلاحی است که برای نوعی پروفیل به کار گرفته می شود که دو سطح آن بر یکدیگر عمود باشند. نبشی در تعداد زیادی از سازه های متفاوت به کار گرفته می شود و می توان آن را از جمله پر کاربرد ترین مصالح ساختمانی دانست، البته باید این نکته را هم متذکر شد که از نبشی استفاده های ترکیبی با مواد دیگر هم صورت می گیرد.

قیمن نبشی

 

انواع نبشی موجود در بازار کدامند

از لحاظ نحوه ساخت و تولید انواع نبشی ها را می توان به دو دسته زیر تقسیم کرد:
1- پرسی
2- فابریک
همچنین به لحاظ ساختاری و ظاهری هم انواع آن عبارتند از:
1- بال مساوی
2- بال نامساوی

آن هایی که دو سطح عمود بر هم آن با یکدیگر برابر هستند را با حرف L نمایش می دهند و پس از درج حرف L سایز بال را بر روی آن ثبت می کنند. به طور مثال L200 به معنی این است که سایز بال 200 میلی متر است. نبشی بال نامساوی در سازه های مورد استفاده قرار می گیرد که نمی توان از نبشی بال مساوی استفاده نمود، در این نوع باید اندازه هر دو بال روی سطح آن درج شود، برای نمونه L200*100 به معنی این است که دارای دو بال با اندازه های مختلف 200 میلی متر و 100 میلی متر است. برای دریافت مشاوره در مورد خرید نبشی با کارشناسان ما در تماس باشید.

لقمه

سازه هایی وجود دارند که امکان استفاده از نوع معمولی در آنها به دلیل زاویه هایی که دارند وجود ندارد؛ بنابراین نیاز به نوع خرده آن احساس می شود که در اصطلاح به آنها نبشی لقمه گفته می شود.

 

 

نبشی

 

اسپیرال

نوعی از این محصول است که اندازه بال های آن یکسان است و اندازه های معمول آن عبارت است از 2*20*20 تا 50*50*50 و در اصطلاح به آن نبشی اسپیرال می گویند.

گالوانیزه

برخی از مدل های آهنی را با روی می پوشانند تا بتوانند از لایه روی موجود در آن به جای آند و از آهن به جای کاتد استفاده کنند، طوری که حتی اگر در آن شکستگی هم ایجاد شود دچار زنگ زدگی نشود. در اصطلاح به این نوع، نبشی گالوانیزه گفته می شود و در محیط هایی که احتمال زنگ زدگی آهن بیشتر است استفاده می کنیم.

پی وی سی

این نوع پروفیل به شکل زاویه های 90 درجه خارجی که جنبه تزیینی و روکار را دارند مانند مسیرهای شلوغ و پر کاربرد مثل لابی ها و راهرو ها مورد استفاده قرار می گیرند که دارای وزنی سبک هستند چون از جنس فولاد نمی باشد.

فولادی ضد زنگ

همان طور که می دانیم آهن آلات در برابر شرایط آب و هوایی از خود مقاومت کمی نشان می دهند و پس از مدتی دچار زنگ زدگی می شوند و برای مقاوم سازی، آن را با کربن و نیکل و کروم ترکیب کرده و فولاد تولید می کنند. فولاد با توجه به مقادیر ترکیبی آن در انواع متفاوتی تولید می شوند. برای تولید نبشی ضد زنگ از این فولاد استفاده می شود.

فولادی ضد زنگ L304 و 304

این نوع که دارای گوشه های خمیده است دارای مقاومت بالایی می باشد و در سازه های که احتمال پوسیدگی دارد بسیار مورد استفاده است. در این نوع عملیات جوشکاری به راحتی انجام می شود و تا حد متوسطی دارای خاصیت فرم دهی و برش کاری است.

 

خرید نبشی

 

آیا می توان وزن نبشی را با توجه به مشخصات آن محاسبه کرد

کارشناسان جداولی را ارائه کرده اند به نام جدول وزنی و جدول اشتال که براساس مشخصات نوشته شده بر روی آن وزن انواع آن را محاسبه کرده و نمایش داده اند. برای محاسبه وزن نبشی می توانید همچنین از فرمول زیر استفاده کنید:
۲*۷۸۵۰* ضخامت * طول * اندازه بال
دقت کنید که در فرمول بالا، واحد کلیه پارامتر ها براساس متر بوده و نتیجه بدست آمده براساس کیلوگرم است.

آیا نبشی ضد زنگ را می شناسید

نبشی ضد زنگ می تواند به عنوان مثال در صنایع دریایی که دارای محیط مرطوب هستند و یا در قفسه های مواد غذایی کاربرد زیادتری دارند. در بازار یک نوع موجود است که آن را با ضد زنگ فولادی T316 پوشانیده اند که در واقع این پوشش از موادی مانند کروم، نیکل و مولبیدن است و دارای استحکام بالاتری نسبت به بعضی از ضد زنگ ها همانند 304 است و استفاده از آن در محیط های مرطوب و اسیدی و شیمیایی اطمینان بیشتری به ما می دهد.

چه تفاوت هایی در نبشی پرسی و فابریک وجود دارد

تفاوت موجود بین نبشی پرسی با نبشی فابریک این است که نوع پرسی از یک ورق 6 متری تولید می شود در حالی که نوع فابریک در هنگام تولید به شکل ساده ساخته می شوند. مهم ترین اختلاف بین نوع پرسی و نوع فابریک در نحوه ساخت آنها است، نوع پرسی به این صورت تولید می شوند که یک ورقه آهنی را در پرس قرار می دهند و معمولا طول ورق مورد استفاده بین 6 تا 12 متر متغیر است، سپس از وسط آن را خم می کنند تا به شکل نبشی در آید و کیفیت زیادی نمی توان برای آن قائل شد. در اصطلاح به این روش تولید نورد سرد گفته می شود که در یک مرحله پرس و در مرحله دیگر برش صورت می گیرد. اما در نوع فابریک تولید مستقیما به شکل معمول این محصول انجام می گیرد و از کیفیت و مقاومت بالاتری برخوردار است. برای خرید نبشی با شماره موجود در سایت تماس بگیرید.

 

نبشی ارزان قیمت

 

قیمت نبشی در بازار چگونه مشخص می شود

قیمت نبشی ها در بازار نیز همانند دیگر اجناس به طور مداوم در حال تغییر است و با توجه به روند اقتصادی قیمت ها تغییر می کند؛ به طور ساده تر اگر بخواهیم عنوان کنیم، قیمت نبشی ها با توجه به وضعیت اقتصادی و ارزی متغیر می باشد. قیمت نبشی اصفهان نیز از بین نبشی های دیگر مقرون به صرفه تر می باشد و باید گفت که جنس آن نیز در مقایسه با دیگر مدل ها بهتر است.

3 رتبه برتر