جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

عضویت در سایت

جدول قیمت و مشخصات

NamePriceتخلیهBuyhf:att:pa_sheet-weight
اسکوپ سنگ Z7,900 ریال
اسکوپ سنگ پروانه ای 708,500 ریال

توضیحات بیشتر

اسکوپ سنگ

اسکوپ سنگ نما برای سنگ هایی مورد استفاده قرار می گیرد که به صورت تراز شده و قائم متصل شده اند، بنابراین در اماکنی که زلزله بسیار رخ می دهد و یا در اماکنی که احتمال سقوط سنگ وجود دارد، برای اینکه سنگ ها شل نشوند و در شرایط بد فرو نریزند و برای افزایش پایداری سنگ از روشی به نام اسکوپ سنگ استفاده خواهند کرد. اسکوپ سنگ علاوه بر اینکه در سنگ های نمای ساختمان به کار برده می شود، در سایر اماکنی که دارای سنگ های قائم هستند نیز برای مهار سنگ استفاده می گردد، بنابراین در بسیاری از بانک ها و بیمارستان ها از این روش برای جلو گیری از افتادن سنگ استفاده می کنند.

 

 

اسکوپ سنگ

 

انواع روش های اسکوپ سنگ

1) قرار دادن سنگ های کوچک مستطیلی در پشت سنگ نما
در این روش که از راحت ترین روش ها برای اسکوپ سنگ به شمار می رود از سنگ های مستطیلی کوچک در فواصل 3 سانتی متری، پشت سنگ استفاده می کنند البته باید ضخامت سنگ استفاده شده دقیقا به اندازه ی سنگ نما باشد .
2) استفاده از پیچ و رو ل پلاک برای اسکوپ سنگ
در این روش پیچ و رول پلاک را در دو یا چهار نقطه از سنگ استفاده می کنند. این کار موجب می شود رول پلاک با ملات استفاده شده در پشت سنگ با یکدیگر ساختار محکمی را به وجود آورند که مانع از افتادن سنگ می شود.
3) اسکوپ سنگ با سیم فلزی
در این روش قبل از به کار بردن سنگ، شیار هایی را در پشت آن ایجاد می کنند و سپس با استفاده از مفتول گالوانیزه که به صورت ضربدری قرار می گیرند، دوغ آب و ملات مخصوص را در پشت سنگ اضافه می کنند که این کار موجب می گردد تا مقاوت سنگ در مقابل ریزش بیشتر شود. از نکات مهمی که در این روش برای اسکوپ سنگ باید به آن توجه کرد این است که در محل قرار گیری سنگ و سیم گالونیزه مقداری سنگ قرار خواهند داد که این کار موجب می شود تا سیم گالوانیزه با دوغ آب بهتر برخورد کنند، در نتیجه ساختار محکم تری را به وجود می آورند.
4) استفاده از روشی به نام لقمه
در این روش بسیار ساده در پشت سنگ چند تکه سنگ لقمه ای قرار داده می شود و سپس با ریختن دوغ آب در پشت آن، سنگ درجای خود محکم می گردد. این روش برای اسکوپ سنگ سبک و سنگین استفاده می شود.

 

 

اسکوپ سنگ ارزان

 

5) استفاده از اسکوپ سنگ دو پایه
در این روش از بالچه ای که با چسب در پشت سنگ قرار میگیرد استفاده می شود، تا دوغ آب به راحتی به قسمت های پایین تر نیز راه پیدا کنند ، جنس بالچه ای که استفاده میگردد، فلزی از جنس استیل می باشد.
6) استفاده از اسکوپ سنگ سه پایه
اساس کار این روش از اسکوپ سنگ نیز مانند اسکوپ سنگ دو پایه می باشد با این تفاوت که پایه ی سوم درون شیار ایجاد شده در سنگ قرار خواهد گرفت .
7) استفاده از اسکوپ سنگ پروانه ای
در این روش برای اسکوپ سنگ در ابتدا شیاری با زاویه ی 45 درجه در سنگ ایجاد می کنند و سپس قطعه ی فلزی را به صورت پروانه ای درون این شیار جای می دهند درنتیجه ریختن دوغ آب باعث می شود سنگ محکم تر بر روی دیوار قرار بگیرد .
8) استفاده از اسکوپ سنگ z
در این روش از اسکوپ سنگ ابتدا شیاری z مانند در سنگ ایجاد می کنند و سپس این قطعه ی فلزی را در این شیار قرار خواهند داد و در گام آخر با استفاده از دوغ آب سنگ را در جای خود محکم می کنند. نکته ای که باید در مورد راه های مختلف اجرای سنگ نما باید به آن توجه کرد این است که روش های اسکوپ پروانه ی با روش اسکوپ z در مقایسه با سایر روش ها درست تر می باشند.

 

 

قیمت اسکوپ سنگ

 

قیمت اسکوپ سنگ نما

تعیین قیمت اسکوپ سنگ نما به عوامل مختلفی بستگی خواهد داشت؛ بنابراین با توجه به مقدار پیچ و رول پلاکی که نیاز است تا اسکوپ نما انجام شود محاسبه می گردد و همچنین به محاسبه ی سطح کار و مقدار مساحتی که نیاز است تا نما اسکوپ شود هم باید توجه کرد. البته قیمت اسکوپ سنگ با توجه به عوامل دیگر مانند جنس نمای ساختمان، کیفیت و نوع سنگ، چگونگی کار گذاشتن سنگ ها، مساحت ساختمان، ارتفاع کار و تعداد پیچ ها و مصالحی که برای اسکوپ کردن نیاز است تعیین می گردد. در اسکوپ سنگ باید به این نکته توجه کرد که قیمت رول پلاک و پیچ ها به صورت دانه ای محاسبه می شوند و هر عدد می تواند بین 1500 تا 2500 تومان قیمت داشته باشد. برای خرید اسکوپ سنگ با شماره موجود در سایت تماس بگیرید.

راه های مقاوم سازی سنگ نما

در ادامه ی مبحث روش هایی را برای مقاوم سازی سنگ نما به شما معرفی خواهیم کرد. بسیاری از نما های ساختمان ها پس از گذشت چند سال به دلیل مجاورت با باران و یا تکان های حاصل از زلزله شل می شوند در نتیجه این سنگ ها به حالت خطرناکی برای افتادن قرار خواهند گرفت ، بنابراین برای اینکه از افتادن این سنگ ها که ممکن است موجب خسارت و یا حتی فوت انسانی شود جلو گیری کنیم، می توانیم با استفاده از روش های زیر کار مقاوم سازی و اسکوپ سنگ را انجام دهیم.
1- روش مقاوم سازی و اسکوپ سنگ با پیچ و رول پلاک و استفاده کردن از بتن هم رنگ
2- محکم سازی به وسیله ی بست های ال شکل
در این روش پس از بررسی ابعاد ساختمان در فاصله های 50 سانتی متری از نمای ساختمان یک پیچ 6 یا 7 سانتی متری به درون نمای ساختمان قرار می گیرد و در مکان هایی از ساختمان که دارای ستون می باشد این فاصله برای پیچ کردن نما به 10 سانتی متر کاهش پیدا می کند.

 

 

خرید اسکوپ سنگ

 

 

روش کار نیز به صورت زیر انجام خواهد شد:
در ابتدا بتن موجود را با استفاده از دریل باید سوراخ کرده و سپس با قرار دادن رول پلاک نوبت به سفت کردن پیچ ها خواهد رسید و برای اینکه نمای ساختمان زیبا تر بماند می توان از بتن و چسب هم رنگ نما برای پوشاندن این پیچ ها استفاده کرد. در روش محکم سازی و اسکوپ سنگ می توان از بست های ال شکل که با قرار گرفتن در شیار ها موجب محکم تر شدن سنگ نما می شوند نیز استفاده کرد. جهت خرید اسکوپ سنگ از کارشناسان آهن تخفیف راهنمایی بخواهید.

3 رتبه برتر