جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

عضویت در سایت

الکترود

جدول قیمت و مشخصات

NamePriceسایزتخلیهBuyhf:att:pa_size
الکترود 3 میکا E6013410,000 ریال
3
الکترود 4 میکا E6013410,000 ریال
4
الکترود 5 میکا E6013415,000 ریال
5
الکترود 3 آما E6013455,000 ریال
3
الکترود 4 آما E6013455,000 ریال
4
الکترود 5 آما E6013460,000 ریال
5
الکترود 2/5 MT12520,000 ریال
2-5

توضیحات بیشتر

الکترود

معمولا هر فردی که آشنایی جزئیی با صنعت داشته باشد، با الکترود آشنایی دارد. زیرا یکی از پر مصرف ترین محصولات در صنعت به شمار می رود. electrode یک میله فلزی بوده که توسط شرکت های مربوطه با پوشش خاصی پوشانده شده است. بدین ترتیب می توان گفت که هر الکترود از دو قسمت متفاوت یعنی میله و پوشش ساخته شده است. ترکیبات فلز الکترود و پوشش آن طبق استانداردهای خاصی انتخاب می شوند. بدین ترتیب معمولا برای هر نوع از electrode شرکت سازنده یک کد در نظر گرفته، این کد می تواند هر اطلاعاتی را که مصرف کننده یا شخص جوشکار در مورد این محصول مورد نظر نیاز داشته، بیان کند. البته داشتن دانش و تخصص لازم از سوی جوشکار برای درک مفهوم این کد ها مورد نیاز می باشد. Electrode معمولا وظایف بسیار مختلفی را در جوشکاری بر عهده دارد. معمولا برای آشنایی با این وظایف بهتر است با ادامه این مقاله همراه بود، زیرا در این مقاله به خوبی در مورد وظایفی که الکترود داشته توضیح داده می شود. بدین ترتیب این مقاله می تواند برای همه افرادی که به نوعی با جوشکاری در ارتباط می باشند، مفید باشد.

 

خرید الکترود

وظایف الکترود در جوشکاری

جوشکاری یک هنر بوده که با علم آمیخته شده، لذا معمولا افرادی که جوشکار هستند، باید اطلاعات گسترده ای در این زمینه داشته باشند، تا صرفا جوشکاری نکرده و بتوانند به صورت علمی نیز این رشته را درک کنند. وظایفی که برای electrode بیان شده، بسیار گسترده می باشند، در اینجا به برخی از این وظایف اشاره می شود. اولین وظیفه ای که می توان به آن اشاره کرد، برقراری قوس می باشد. زیرا تا قوس الکتریکی برقرار نشود، عملا جوشکاری نیز امکان پذیر نمی باشد. دومین وظیفه ای که می توان بیان کرده و بسیار هم مهم می باشد، محافظت از قوس مس باشد. معمولا در حین جوشکاری گازهایی تولید می شود که باعث یونیزه شدن قوس الکتریکی شده و از ورود ن به داخل قوس جلوگیری می کند. از دیگر وظایفی که می توان به آن اشاره کرد، جلوگیری از سرد شدن سریع جوش می باشد. زیرا معمولا پس از جوشکاری سرباره یا گل جوش بر روی منطقه جوش باقی می ماند. این سرباره کمک می کند که فلز جوش به آهستگی سرد شود. زیرا سرد شدن سریع فلز جوش باعث می شود تا منطقه جوشکاری شده از نظر ساختاری با مشکلاتی مواجه شود و این موضوع بر روی کیفیت و دوام جوش تاثیر گذار می باشد. بدین ترتیب الکترود می تواند تعیین کننده کیفیت جوش نیز باشد.

 

قیمت الکترود

 

مزایای استفاده از الکترود در جوشکاری

electrode یکی از اجزای اصلی در عملیات جوشکاری می باشد. معمولا استفاده از این محصول دارای مزایای بسیار زیادی می باشد. یکی از بهترین مزایای استفاده از این محصول، پر کردن درز بین دو فلز می باشد. زیرا در صورتی که از الکترود و یا فلز پر کننده در جوشکاری استفاده نشود، امکان پر کردن درز نیز وجود نخواهد داشت. در واقع داشتن درز بین دو لبه باعث می شود که فلز پر کننده ذوب شده و درز را پر کند. این موضوع باعث می شود تا استحکام جوش نیز به بالاترین حد خود برسد. بدین ترتیب استفاده از الکترود مناسب باعث می شود تا جوش ایجاد شده دارای مقاومت بسیار مناسبی باشد. همچنین این امکان وجود دارد که به کمک ترکیباتی که در فلز و یا پوشش آن وجود داشته، بتوان ترکیباتی را به فلز جوش اضافه کرد که باعث می شود خواص فیزیکی جوش در شرایط ایده آل حفظ شود. بدین ترتیب می توان نتیجه گرفت که هر جوشکار نیاز به یک سری دانش علمی نیز در کنار مهارت خود دارد.

نکاتی که در هنگام استفاده از الکترود باید رعایت شوند

یکی از موضوعاتی که در هنگام استفاده از انواع الکترود روکش دار باید مورد توجه قرار داد، میزان رطوبت آنها می باشد. رطوبت می تواند باعث بروز عیب های مختلفی در جوش شود. بدین ترتیب استفاده از الکترود مرطوب از نظر مهندسی خالی از اشکال نبوده و در بازرسی ها چنین جوشی رد می شود. لذا برای برخی از موارد که حساسیت کار بالا می باشد، از کوره های مخصوص برای خشک کردن آن قبل از استفاده، بهره می برند.

 

الکترد آما

 

از دیگر نکاتی که در هنگام استفاده از electrode روکش دار باید مورد توجه قرار بگیرد، سالم بودن روکش آن می باشد. زیرا معمولا در مواردی که جوشکاری دارای اهمیت زیادی بوده و میزان مقاومت و بدون عیب بودن جوش اهمیت دارد، ممکن است در قسمتی که فاقد روکش می باشد، حفاظت از حوضچه به خوبی انجام نشود و خلل و فرج در جوش به وجود بیاید. بدین ترتیب بازرسی ظاهری این محصول قبل از استفاده از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. همچنین از کج کردن الکترود قبل از شروع به جوشکاری باید خودداری شود، زیرا این کار می تواند به روکش آن آسیب وارد کند.

وضعیت های مناسب برای استفاده از انواع الکترود روکش دار

معمولا بر روی الکترود ها به صورت کد نوشته شده که از آن در کدام وضعیت های جوشکاری می توان استفاده کرد. معمولا بر روی همه الکترود روکش دار EXX1X دیده می شود. قسمتی که عدد 1 قرار داده شده مربوط به وضعیت قابل استفاده از آن می باشد. در این بخش ممکن است سه عدد 1، 2 و یا 3 قرار داده شود. هر کدام از این اعداد نشان دهنده وضعیت های مختلفی بوده که می توان از این الکترود استفاده کرد.

 

الکترود میکا

اگر این عدد 1 باشد، معنایی که از آن می توان برداشت کرد، این است که می توان الکترود مذکور را در هر کدام از حالت های جوشکاری به دلخواه استفاده کرده و هیچ گونه محدودیتی برای استفاده از این نوع الکترود وجود ندارد. اگر عدد مذکور 2 باشد، نشان دهنده قابلیت استفاده از این الکترود تنها در حالت های سطحی و افقی می باشد. اگر این عدد 3 باشد، یعنی تنها در حالت سطحی می توان از این نوع الکترود استفاده کرد. معمولا در اغلب موارد این عدد در الکترود روکش دار 1 می باشد. بدین ترتیب در اغلب موارد جوشکار می تواند الکترود مورد نیاز خود را با دغدغه کمتری انتخاب کند.

3 رتبه برتر