جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

عضویت در سایت

ورق گالوانیزه

جدول قیمت و مشخصات

NamePriceضخامتعرضتخلیهBuyhf:att:pa_thicknesshf:att:pa_height
ورق گالوانیزه تاراز 0.8میل293,000 ریال
0-80-mm1000-mm
ورق گالوانیزه تاراز 1.5میل294,000 ریال
1-50-mm1000-mm
ورق گالوانیزه تاراز 1میل295,000 ریال
1-00-mm1000-mm
ورق گالوانیزه تاراز 0.7میل295,000 ریال
0-70-mm1000-mm
ورق گالوانیزه تاراز 0.9میل295,000 ریال
0-90-mm1000-mm
ورق گالوانیزه هفت الماس 1میل295,000 ریال
1-00-mm1000-mm
ورق گالوانیزه هفت الماس 1.5میل296,000 ریال
1-50-mm1000-mm
ورق گالوانیزه هفت الماس 2.5میل298,000 ریال
2-50-mm1000-mm
ورق گالوانیزه هفت الماس 2میل301,000 ریال
2-mm1000-mm
ورق گالوانیزه تاراز 0.6میل301,000 ریال
0-60-mm1000-mm
ورق گالوانیزه کاشان 0.5میل321,000 ریال
0-50-mm1000-mm

توضیحات بیشتر

ورق گالوانیزه

در این مقاله در مورد ورق گالوانیزه به عنوان محصول اولیه برای تولید قطعات و تجهیزات صنعتی، توضیحاتی را ارائه می دهیم. ورق که پس از طی فرآیند گالوانیزه شدن، در کاربرد زیادی در صنایع مختلف، به خصوص لوازم آشپزخانه دارد. ادوات و تجهیزاتی که در کارگاه ها و کارخانه ها تولید می شود، بسته به جنس و کارکرد آنها، پس از نصب و استفاده، در معرض شرایط محیطی قرار می گیرد. شرایط اقلیمی بسیار تاثیر گذار است. اگر شرایط اقلیمی مناسب نباشد، این معنی که دارای رطوبت زیاد باشد و امکان اکسید شدن وزنگ زدن در آن بسیار بالا باشد، در مدت معینی، فلزات و تجهیزات دچار مشکل شده و کیفیت خود را از دست می دهند. لذا اغلب کارشناسان و صاحبان کسب و کارهای صنعتی، ترجیح می دهند با استفاده از فرآیند گالوانیزه کردن قطعات و تجهیزات صنعتی، این مشکل را حل کنند.

 

قیمت ورق گالوانیزه

جنس و ابعاد ورق گالوانیزه

به ورق‌ های گالوانیزه از جنس فولاد، به اختصار ورق گالوانیزه گویند. پوشاندن یک فلز با استفاده از فلز دیگر را گالوانیزاسیون و یا گالوانیزه کردن می‌ گویند که عمدتاً برای محافظت از فلز اصلی و مقابله با پدیده خوردگی و اکسید شدن است. در این فرآیند یک لایه بر روی فلز اصلی قرار می دهند تا سطح تماس کمتری با محیط داشته باشد. میزان مقاومتی که بر اساس گالوانیزاسیون به وجود می‌ آید بستگی به ضخامت لایه و پوشش روی فلز اصلی دارد و این ضخامت می‌تواند از 100 گرم تا حدود 300 گرم بر مترمربع باشد. غوطه‌ ور کردن فلز اصلی در مخزنی از روی (ZN) مذاب، ساده‌ ترین و شاید به صرفه‌ ترین روش ایجاد لایه و پوشش بر روی فلز اصلی و یا همان عمل گالوانیزاسیون است. این ورق را بر اساس روش‌ های خاصی می‌ سازند. میزان روی (ZN) استفاده‌ شده در پروسه گالوانیزاسیون و سرعت سرد نمودن ورق، باعث شده تا تقسیم‌بندی ورق گالوانیزه بدون گل، گل ریز و گل درشت به وجود بیاید. ورق گالوانیزه موجود در بازار را می‌ توان به دو گروه داخلی و خارجی هم تقسیم‌ بندی کرد. نوع داخلی که کارخانه‌ ها و شرکت‌ های مختلف آنها را تولید می‌ کنند و دارای مزایا و معایب خاص خودشان هستند. ورق گالوانیزه وارداتی و خارجی که عموماً از چین، هند، امارات، اکراین، بلژیک ، تایوان، و ... وارد می‌ شوند.

قیمت ورق گالوانیزه

کاربرد های ورق گالوانیزه و اهمیت آن

اما سوالی که شاید پرسیده شود، لزوم و اهمیت گالوانیزه کردن است. چرا صاحبان کسب و کار، ترجیح می دهند از ورق گالوانیزه استفاده کنند در حالی که فولاد سیاه و دیگر قطعات ، ارزانتر و در دسترس تر است؟ جواب این سوال واضح است. چون آنها نمی خواهند ضرر کنند. معمولاً آهن در هنگام مواجهه با آب و اکسیژن، زنگ می زند. لذا پس از این عمل، بر روی سطح آهن، آند تشکیل‌شده و در قسمتی از آن که آب و اکسیژن وجود دارد کاتد به وجود می‌ آید. وجود آند و کاتد در یک قطعه فلزی باعث زنگ زدن و خوردگی قسمتی از آن قطعه می شود. لذا در کل فرآیند زنگ‌ زدگی اتفاق می‌ افتد. به دو طریق می‌ توان از زنگ زدن فلزات جلوگیری کرد و یا حداقل فرآیند خوردگی و زنگ‌ زدگی را طولانی تر کرد. یکی از آن‌ ها استفاده از پوشش‌ ها مختلف بر روی سطح فلزات است. این روش را همان طور که در بالا اشاره کردیم فرآیند گالوانیزاسیون و گالوانیزه کردن می گویند. روش دیگری رنگ کردن آنها است. این روش هم بسیار موثر است و به افزایش طول عمر مفید یک قطعه فلزی در مقابل شرایط آب و هوایی بد کمک می کند. هر چند که اگر قرار باشد فرآیند گالوانیزاسیون و گالوانیزه کردن روی قطعات و فلزات مختلف اجرا شود (و در نهایت ورق گالوانیزه به عنوان محصول نهایی به دست بیاید)، باید به هزینه این کار و مقایسه آن با رنگ زدن پرداخت. البته در بیشتر مواقع گالوانیزه کردن از رنگ زدن ارزان تر است. اگر از روش اول برای جلوگیری از زنگ‌ زدگی استفاده می‌ شود، دو شاخصه مهم هم وجود دارد که باید در هنگام فرآیند گالوانیزاسیون به آن توجه کرد. یکی میزان چسبندگی فلز اصلی و دیگری اصطکاک بین آن‌ها. این دو نکته ضخامت لایه پوششی را مشخص می کند. ممکن است برخی از صنایع نیاز به این ورق با ضخامت پوششی کمی باشند. لذا استفاده از فلز روی (ZN) در این مواقع کمتر است و قیمت ورق گالوانیزه به طبع کمتر خواهد بود. از طرف دیگر، اگر این صنایع نیاز به قطعات گالوانیزه شده با ضخامت بیشتر باشد، قطعاً قیمت بالاتری خواهد داشت.

 

ورق گالوانیزه

ویژگی های شاخص

معمولاً در هنگام انجام عمل گالوانیزاسیون و تولید این محصول، شاخص‌ هایی وجود دارد که می‌ توان ویژگی‌ های فرآیند گالوانیزاسیون را بررسی کرد. مثلاً شرایط سطحی دو فلز و ترکیبات شیمیایی فولاد. اگر میزان سیلیکون و فسفر استفاده‌ شده در فرآیند گالوانیزه کردن فلز اصلی زیاد باشد، ضخامت بالا می‌ رود. قاعدتاً با بالا رفتن ضخامت لایه پوششی بر روی این فلزات، وزن و قیمت آنها بالا می رود. علاوه بر این دو شاخص، چگونگی انجام فرآیند سرد کردن و مدت زمانی که فلز اصلی در مخزن روی (ZN) غوطه ور است، هم شاخص‌ های مهمی برای بررسی گالوانیزه کردن فلزات است. برای دریافت مشاوره رایگان در مورد خرید ورق گالوانیزه و یا قیمت ورق گالوانیزه با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

 

ورق گالوانیزه ارزان

مزایای ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه در مقایسه با ورق‌ برشی که بدون پوشش است، طول عمر بسیار بیشتری دارد. چرا که در برابر خوردگی و اکسایش و زنگ زدن مقاوم تر است؛ لذا کارشناسان طول عمر ورق گالوانیزه را بیش از 20 سال تخمین می‌ زنند. وقتی که فلزی می تواند بیش از بیست سال کارایی و خاصیت خود را حفظ کند، بدین معنا است که انتظارات را برآورده کرده و هزینه ای که صرف آن شده است، به درستی خرج شده است. لذا از نظر اقتصادی و مالی هم استفاده از این ورق بسیار مقرون به صرفه تر از استفاده از دیگر انواع فلزات بدون پوش است. اما شاید بتوان مقرون به صرفه بودن و کم هزینه بودن عمل گالوانیزاسیون و تولید ورق گالوانیزه را از مهم‌ترین دلایل آن نامید. از این محصول استفاده‌ های زیادی مخصوصاً در لوازم و صنایع آشپزخانه مشاهده می‌ شود. در گلخانه‌ ها و شیروانی منازل هم از ورق گالوانیزه استفاده می‌کنند. از آنجایی که این ورق دارای سطح مناسبی است و در مقابل خوردگی و اکسایش مقاومت قابل قبولی از خود نشان می‌دهد، لذا در کانال‌ های کولر لوله‌ های بخاری و انواع پوشش‌ های ساختمانی از آن بهره می‌ گیرند.

3 رتبه برتر