جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

عضویت در سایت

ورق برشی

جدول قیمت و مشخصات

NamePriceضخامتعرضتخلیهBuyhf:att:pa_widthhf:att:pa_thickness
ورق درجه یک سیاه255,000 ریال
2-5-mm
ورق درجه یک سیاه259,000 ریال
2-mm
ورق درجه یک روغنی289,000 ریال
1-mm
ورق درجه یک روغنی289,000 ریال
2-mm
ورق درجه یک روغنی289,000 ریال
0-9-mm
ورق درجه یک روغنی289,000 ریال
1-5-mm
ورق درجه یک روغنی303,000 ریال
0-5-mm

توضیحات بیشتر

ورق برشی

ورق برشی جزو یکی از اساسی ترین محصولاتی است که مورد استفاده در پروژه های ساختمانی و صنعتی بوده و از فولاد آبدیده ساخته می شود. امروزه به دلیل استقبال فراوانی که از ورق برشی شده است در بازار انواع ورق ها که هر کدام خواص مختص به خود را دارند تولید خواهد شد. از خواص این محصول می توان به ضد زنگ بودن و زیباسازی پوشش سقف اشاره کرد. ورق برشی به دو صورت بهره گیری می شود که یک دسته در صنعت کاربرد دارد و دسته دوم را به عنوان ماده اولیه مورد استفاده در ساخت لوله و پروفیل به کار می برند.

 

 

ورق سیاه برشی

 

 

روش های تولید ورق برشی

برای تولید ورق برشی معمولا از دو روش تولید به صورت نورد سرد و تولید به شکل نورد گرم استفاده می شود. ورق برشی آجداری که با استفاده از روش نورد گرم تولید می شود به خاطر شکل ظاهری آن معمولا بین افراد با اسم ورق سیاه مشهورند که این اصطلاح جزو یکی از سریع ترین راه ها برای معرفی و شناخت محصول ارائه شده است و در مقابل ورق برشی آجدار تولید شده با تکنیک نورد سرد به دلیل این که دارای شکل ظاهری براق و شفافی است معمولا آن را با اسم ورق روغنی می شناسند. برای تولید مواد اولیه مورد استفاده ورق برشی آجدار در شیوه نورد گرم باید از ماده ای که جزو مواد اولیه ساخت ورق برشی سیاه به حساب می آید، به نام تختال استفاده شود. برای تولید باید این ماده را در دمای تقریبی به میزان 1280 درجه نورد کنند. زمانی که تختال تحت حرارت قرار می گیرد، تغییر سایز داده و از میزان ضخامت آن کاسته شده و به میزان عرض آن تا اندازه ای اضافه خواهد شد. معمولا این ماده را باید در همین روش به اندازه ای نورد کنند که ضخامت آن به 1.6 تا 1.8 برسد. در روش تولید ورق برشی به دلیل این که میزان حرارت وارده در سطح بالایی قرار دارد نهایتا محصول تولید شده مات می شود. در آخر این محصول را به شکل کلاف هایی فولادی برای ارائه به کاربران بسته بندی می کنند. اصولا این دسته از ورق برشی آجدار تجهیزات مورد نیاز را تغذیه کرده و بسته به نیاز مشتری در ابعاد گوناگون بریده می شود.

کاربرد ورق برشی

در اصل تولید و اندازه استقامت و استحکام ورق برشی باعث شده که بین تمامی محصولات ارائه شده از جنس فولاد دارای جایگاه خاصی باشد و بسیار مورد توجه کاربران قرار بگیرد. از جمله مواردی که می توان از ورق برشی استفاده کرد شامل حوزه صنعت، ساخت و ساز انواع پروژه ها، بنای مخزن های بسیار بزرگ و تانکرها، ساخت محصولاتی چون خودرو، کشتی، لوازم خانگی و... می باشد.

 

 

قیمت ورق برشی

 

 

محصولات ورق برشی

ورق برشی که با استفاده از نورد گرم در مدل های ST 37 و یا ورق ST 52 تولید شده اند به علت دارا بودن ویژگی های خاصی چون استحکام بالا، کیفیت خوب و داشتن وزنی بسیار سبک جزو یکی از اساسی ترین مواد اولیه مورد نیاز در محصولات فلزی قرار گرفته و با استفاده از تجهیزات و دستگاه هایی که مختص به برش آن است از جمله گیوتین و پلاسما در قطعات مختلف با اندازه های متفاوتی که مورد نیاز مشتری باشد، برش داده خواهد شد. به این محصول فرآوری شده ورق برشی می گویند که در صنعت ساختمان دارای جایگاه ویژه ای است که کاربرد های متفاوتی در بخش های مختلف از جمله صنعت، ساخت و ساز، پل سازی، لچکی، تیرچه، اتصالاتی همچون تیر آهن، میلگرد و... دارد.

ضخامت و ابعاد ورق برشی صنعتی

ضخامت ورق برشی بسته به نوع مورد نیاز کاربر و یا سیاست تولید کننده می تواند بسیار متفاوت باشد؛ اما در حالت کلی برای این موضوع می توان گفت که ضخامت ورق برشی از 1.5 میلی متر می تواند شروع شود و آخرین حد آن به اندازه 100 میلی متر ساخته شده و روانه بازار خواهد شد.

 

 

انواع ورق برشی

 

 

ابعاد فیزیکی ورق برشی

چنانچه ورق برشی به شکل رول شده باشد عرض آن می تواند به 4 سایز مختلف نظیر 100 و 125 و 150 و 200 روانه بازار فروش شود و باید گفت که این ورق ها در صورتی که رول شده باشند هیچ گونه محدودیت طولی را شامل نخواهند شد. اما اگر ورق ها در حالت فابریک باشند اندازه آن نیز بسته به نیاز و سفارش کاربران می تواند با اندازه های مختلفی تولید گردد. اما در این مورد ابعادی نیز وجود دارند که بسته به سیاست فروشنده طراحی شده و به نوعی در بازار کار مرسوم گشته اند. از جمله این ابعاد شامل:
a) ورق سیاه 1000 * 2000 mm
b) ورق سیاه 1250 * 2500 mm
c) ورق سیاه 1000 * 6000 mm
d) ورق سیاه 1500 * 6000 mm
e) ورق سیاه 2000 * 6000 mm
f) ورق سیاه با ابعاد 2000 * 12000 mm

تفاوت بین ورق سیاه فابریک با ورق سیاه رول فرم

ورق هایی را که در کارخانه جات تولید و معمولا با اندازه های مختلفی برش داده می شوند، به عنوان ورق فولادی بین افراد مشهورند. این نوع از ورق ها به صورت های مختلفی از جمله ورق گالوانیزه، ورق روغنی و ورق استیل با اندازه 1.25 * 2.5 و 1.2 ساخته شده و روانه بازار می گردند و ورق سیاه با اندازه 1.5 * 6 و بیشتر از 20 میلی متر ساخته خواهد شد؛ اما در روش تولید ورق برشی که به صورت رول وارد بازار می گردد، اندازه عرض آن ها به صورت معین و از پیش تعیین شده می باشد، اما طول آن قابل تغییر است. معمولا رول ورق گالوانیزه و ورق روغنی با عرض های 1 و 1.25 سانتی متر تولید خواهند شد.

 

 

خرید ورق برشی

 

 

قیمت ورق برشی

امروزه به دلیل این که در بازار کار ما شاهد نوسانات قیمت در انواع مختلف محصولات بوده ایم بدون شک قیمت ورق برشی نیز تغییراتی را شامل شده است؛ اما در حالت کلی کاربر باید هنگام خرید ورق برشی توجه کند که قیمت گذاری در این محصول به عوامل متعددی چون میزان قیمت مواد خام و اولیه مورد نیاز و تجهیزات مورد استفاده برای برش این نوع از محصولات می تواند بستگی داشته باشد. معمولا ورق برشی که با استفاده از روش پلاسمایی تولید شده اند، به نسبت ورق هایی که با استفاده از دستگاه های CNC برش خورده اند، جزو ورق برشی ارزان قیمت به حساب می آید. اگر تفاوت قیمت ها امر مهمی به حساب بیاید، کاربر باید زمان خرید ورق برشی به عوامل ذکر شده دقت کند.

3 رتبه برتر