جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

عضویت در سایت

میلگرد آجدار

جدول قیمت و مشخصات

میلگرد آجدار نیشابور

میلگرد آجدار ابهر

میلگرد آجدار قائم

NamePriceسایز میلگردآنالیزوزنطول شاخهBuyhf:att:pa_rebar-size
میلگرد آجدار ۱۴ قائمتماس بگیرید14-mm
میلگرد آجدار 16 قائمتماس بگیرید16-mm
میلگرد آجدار 18 قائمتماس بگیرید18-mm
میلگرد آجدار 20 قائمتماس بگیرید20-mm
میلگرد آجدار 22 قائمتماس بگیرید22-mm
میلگرد آجدار 25 قائمتماس بگیرید25-mm
میلگرد آجدار 28 قائمتماس بگیرید28-mm
میلگرد آجدار 32 قائمتماس بگیرید32-mm
میلگرد آجدار 12 قائمتماس بگیرید12-mm

میلگرد آجدار قزوین

NamePriceسایز میلگردآنالیزوزنطول شاخهBuyhf:att:pa_rebar-size
میلگرد آجدار 8 قزوینتماس بگیرید8-mm
میلگرد آجدار 10 قزوینتماس بگیرید10-mm
میلگرد آجدار 12 قزوینتماس بگیرید12-mm

میلگرد آجدار میانه

توضیحات بیشتر

میلگرد آجدار

میلگرد آجدار در حقیقت همان فولاد هایی است که امروزه در بین مردم با نام آرماتور هم شناخته شده و برای تقویت خاصیت قابل کشش بودن سازه های فولادی و همچنین بتنی بسیار کارآیی دارد. همان طور که می دانید میلگرد آجدار را در بتن کار گذاشته تا مقاومت کششی بنای ما بالا رود، شاید از خود سوال کنید چرا میلگرد آجدار ساخته شده و چه کاربرد خاصی دارد که هیچ نوع دیگری از میلگرد ها ندارد؟ در این جا لازم می دانم بگویم تفاوت میلگرد آجدار با میلگرد ساده و سایر میلگرد ها این است که دارای سطح تماس بیش تری با بتن بوده و به همین دلیل می تواند مقاومت بالاتری را هم داشته باشند. انواع میلگرد آجدار به شکل های مختلفی در دسترس بوده و می تواند برای هر شرایطی جوابگو باشند. از مدل های مختلف آج روی میلگرد آجدار می توان به حالت مارپیچ، مرکب، یکنواخت و دوکی شکل اشاره کرد. نکته قابل ذکر این است که هر یک از حالت آج ها با درصد مشخصی از کربن به روی میلگرد ها تعبیه شده و قابلیت مختص به خود را دارند. اگر درباره نوع عملکرد میلگرد آجدار کنجکاو شده اید، لازم است بگویم به شکل ناودانی و همچنین مقاطع آی شکل عمل می کنند.

 

قیمت میلگرد آجدار

روش های تولید میلگرد آجدار

همان طور که می دانیم مدل های مختلفی از میلگرد آجدار وجود دارد که هر یک در شرایط خاص آب و هوایی و همچنین طبق ضوابط و مقررات خاصی ساخته می شوند؛ اما برای ساخت هر یک از آن ها باید تمامی کنترل های خاص انجام پذیرد تا بتوانیم میلگرد استانداردی را تولید کنیم.

میلگرد ترمکس

برای این که بتوانیم میلگرد ترمکس را بسازیم، بایستی شمش های فولاد را که با کلاس آنالیز شیمایی کم تری به جهت داشتن مقاومت مورد نیاز هستند، میلگرد آجدار ساخته شده دارای دما های بالایی هستند را از درون لوله آب گذرانده تا ناگهان و یک دفعه خنک شوند. انجام این فعالیت سبب می شود سطح آن میلگرد آجدار موجود در آزمایش ما تا حد چشم گیری به مقاومت بالا دست پیدا کند، اما همچنان مغز میلگرد آجدار دارای همان مقاومت پایین قبلی هستند و تغییر نکرده اند.

آلیاژ سازی

این روش برای ساخت میلگرد آجدار مورد استفاده قرار می گیرد، لازم است بدانید در این روش شمش فولاد های مد نظر ما برای ساختن میلگرد آجدار در عملیات تولید فولاد با افزودن فرو آلیاژ تولید شده و همچنین شمش ساخته شده با بهره گیری از عملیات نورد کاری دارای سطحی صاف خواهد شد و علاوه بر این در فضا های آزاد سرد می شود. نکته بسیار مهم در این روش این است که میلگرد آجدار ساخته شده در تمام سطح ها دارای ویژگی یکسانی هستند و با یک دیگر هیچ فرقی نخواهند داشت. در این جا لازم می دانیم به شما نکته ای یاد آوری کنیم و آن این است که قیمت میلگرد آجدار ساخته شده از این روش از قیمت میلگرد آجدار ساخته شده به روش ترموسکی بیش تر خواهد شد.

 

خرید میلگرد آجدار

 

انواع میلگرد موجود در بازار

اگر شما هم در زمینه بتن و ویژگی های بتن اطلاعاتی داشته باشید، حتما می دانید که بتن دارای مقاومت فشاری بالایی بوده و برای این که بتوانیم بتن های ساخته شده از روش های صحیح را خورد کنیم، نیاز به نیروی بیش از حد قوی داریم. تمامی این ویژگی ها در حالی است که بتن از نظر مقاومت کششی اصلا قوی نبوده و با کوچک ترین نیروی کششی از هم گسیخته خواهد شد. برای جلوگیری این عامل از فولاد در بتن ها استفاده می کنیم چرا که فولاد برعکس بتن مقاومت کششی بسیار بالایی داشته و این در حالی است که مقاومت فشاری پایینی دارد. بنابراین توضیحات از فولاد یا همان میلگرد استفاده می کنیم تا در برابر پیچش و لنگر مقاومت کند و به بتن ما صدمه ای وارد نشود. امروزه با پیشرفت علم از بتن های مسلح شده با فولاد برای ساختمان سازی استفاده می کنیم، تا بنای ساخته شده بتواند در برابر هر نوع نیرویی مقاومت کرده و گسیخته نشود. لازم به ذکر است این نوع بتن ها با نام بتن آرمه معروف هستند.

میلگرد آجدار

میلگرد آجدار موجود در بازار دارای انواع مختلفی هستند؛ اما با وجود ضوابط و مقرارت خاص ساختمان سازی فقط می توان از چند مورد آن ها بهره گرفت و این تعداد بسیار رایج هستند:
1. اروپایی: که از آلیاژ سیلیکون، منگنز وهمچنین کربن ساخته شده است.
2. فولاد کربن
3. گالوانیزه
4. روکش اپوکسی
5. فایبرگلاس
6. فولاد استنلس

علامت گذاری میلگرد

به طور معمول علامت های روی هر میلگرد نماد سایز و مکان ساخت آن می باشد. این حروف که در تمامی میلگرد موجود در بازار وجود دارد به این معنی هستند که حروف اول آن نام کارخانه تولید کننده را نمایش می دهد و حروف بعدی نشان دهنده ی سایز میلگرد می باشد. البته لازم به ذکر است حروف بعدی نوع آن میلگرد را بیان می کند. طبق تجربه می توان گفت حرف S نمایش گر فولاد کربن بوده و همچنین W برای فولادهای ضعیف استفاده می شود.

نحوه خرید میلگرد

در زمان خرید میلگرد آجدار باید به نکات زیر دقت کنید تا بتوانید خرید خوبی داشته باشید:
1. کسب اطلاعت درباره ویژگی های میلگرد آجدار
2. پرس و جو از مشاور های بخش خرید و فروش میلگرد آجدار
3. کسب اطلاعات از مقدار تحمل بار وارده
4. در این جا لازم است به شما بگویم برای خرید میلگرد در ابتدا کاربرد خاص خود را مشخص کنید تا بتوانید با توجه به آن میلگرد آجدار مناسب خود را خریداری کنید، اگر شما در ابتدا بدون اطلاع از ویژگی های مد نظرتان اقدام به خرید کنید، ممکن است خرید اشتباهی کرده و مجبور شوید مجدد میلگرد آجدار مد نظرتان را خریده و دچار خسارت مالی زیادی شوید.

 

میلگرد آجدار ارزان

قیمت میلگرد

امروزه بازار به شکلی است که نمی توان درباره قیمت جدید میلگرد آجدار اظهار نظر کرد؛ چرا که هر لحظه در حالی تغییر بوده و با نوسان زیادی همراه است. اخیرا شاهد صعود قیمت میلگرد آجدار هستیم و نمی توانیم درباره پایین آمدن یا حتی بیش تر شدن قیمت میلگرد آجدار نظر قطعی بدهیم. در این مقاله قصد داشتم شما را با میلگرد آجدار بیش تر آشنا کنیم و امیدوارم مطالب مفید و کاربردی را برای شما بیان کرده باشیم، از همراهی شما عزیزان ممنونم.

3 رتبه برتر