جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

عضویت در سایت

واتر استاپ

جدول قیمت و مشخصات

NamePriceعرضاستانداردBuyhf:att:pa_rebar-size
گیره واتر استاپ33,000 ریال
استاپر ساده38,000 ریال
استاپر لبه دار41,000 ریال
واتر استاپ 20 تخت485,000 ریال
واتر استاپ 20 حفره دار495,000 ریال
واتر استاپ 24 تخت550,000 ریال
واتر استاپ 24 حفره دار570,000 ریال
واتر استاپ 30 تخت605,000 ریال
واتر استاپ 30 حفره دار635,000 ریال
واتر استاپ هیدروفیلی1,300,000 ریال

توضیحات بیشتر

واتر استاپ

تا حالا برای شما پیش آمده است که بتن‌ ها و آرماتور های یک سازه را بررسی کرده‌ و دیده باشید که در آرماتور های طولی و عرضی زنگ زدگی و خوردگی‌ هایی وجود دارد. اگر با چنین قضیه‌ ای برخورد کرده‌ اید، باید بدانید که علت این چنین مشکلاتی استفاده نکردن از واتر استاپ می‌باشد. در واقع آب باران و ... از طریق درز های سردی که بین مقاطع مختلف بتن وجود دارد وارد شده و باعث زنگ زدگی می‌ شود. برای حل این مشکل از قطعه‌ ای به نام واتر استاپ یا آب بند استفاده می‌شود. همچنین از دیگر عوامل زنگ زدن و خوردگی میلگرد های بتن مسلح این است که هنگامی که بتن فرآیند خشک شدن را طی می‌کند بر اثر تبخیر آب موجود در بتن میلگرد داخل آن دچار زنگ زدگی خواهد شد. همین زنگ زدگی و خوردگی می‌تواند در کاهش عمر سازه تأثیر مستقیم داشته باشد. بنابراین یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در بتن‌ های مسلح مورد توجه قرار دهیم استفاده از واتر استاپ یا آب بند خواهد بود.

قیمت واتراستاپ

چگونه می‌ توان درز های یک سازه بتنی را آب بندی کرد؟

برای این که درز های یک سازه بتنی را به طور دقیق و صحیح آب بندی کنیم و از زنگ زدن و خوردگی میلگرد ها جلوگیری به عمل آوریم، دو راه حل وجود دارد که در ادامه به توضیح آن‌ ها خواهیم پرداخت.
راه حل اول: استفاده از واتر استاپ برای آب بندی کردن این درز ها.
راه حل دوم: در این روش از خود بتن برای آب بندی درز هایش استفاده می‌ کنیم.
درز هایی که در بتن مسلح وجود دارد عبارت‌اند از درز های اجرایی و درز های ثابت. درز های اجرایی که به دلیل قطع بتن و عدم پیوستگی بین بتن به وجود می‌ آیند. همچنین می‌توان به درز ها و ترک‌ های حرکتی که به دلیل انقباض و انبساط حرکتی در بتن ایجاد می‌ شوند نیز اشاره کرد. با کارشناسان فروش آهن تخفیف برای دریافت قیمت واتر استاپ در تماس باشید.

انواع واتر استاپ ها و نحوه کار آن

واتر استاپ برای جلوگیری از نشت آب، از طریق طولانی کردن طول مسیر و جریان آب این کار را انجام می‌دهد؛ بنابراین در طراحی یک آب بند مهم‌ترین نکته‌ ای که حائز اهمیت است عرض یک واتر استاپ است که باید رعایت شود. انواع آب بند ها شامل واتر استاپ پی وی سی، واتر استاپ تزریقی و بتنی منبسط شونده وجود دارد. بنابراین استفاده از این قطعه در سازه‌ های بتنی و رعایت اصول طراحی و قرار گیری آن می‌ تواند تا حد زیادی به طول عمر سازه بیفزاید.

دسته بندی واتر استاپ ها بر اساس نوع درز بتن

یکی دیگر از روش‌ هایی که می‌ توان آب بندها را بر اساس آن دسته بندی کرد، دسته بندی نمودن آن‌ ها بر اساس درز بتن است. در واقع درز هایی که بین بتن‌ ها ایجاد می‌شود هر کدام از آن‌ ها واتر استاپ خاص خود را نیاز دارد. این دسته بندی عبارت‌اند از واتر استاپ تخت یا حفره دار و واتر استاپ بدون حفره. یکی از مشخصات مشابه انواع واتر استاپ ها این است که همه آن‌ ها آجدار می‌باشند و همین امر سبب می‌شود که چسبندگی و طول مسیر آب بیشتر شود و تأثیر بیشتری در آب بندی و جلوگیری از نفوذ آب به داخل بتن داشته باشد. با توجه به نوع درز بتن از یکی از واتر استاپ حفره دار یا بدون حفره می‌ توان استفاده نمود.

واتر ستاپ

واتر استاپ پی وی سی

طراحی این نوع از آب بند ها بر اساس اندازه سازه و شرایط اجرا و پیچیده شدن نوع مقاطع در سازه صورت می‌ گیرد. آنچه که بیشتر از همه در طراحی این نوع از قطعات مورد توجه قرار گیرد، نوع تغییرات و ضخامت حفره آن است واتر استاپ pvc از نظر محل کاربرد در دو نوع دیواری و تخت موجود هستند و بسته به نیاز می‌ توان از هر کدام از آن‌ها استفاده نمود. از دیگر موارد مربوط به تولید این نوع واتر استاپ ها این است که ضخامت و عرض آن‌ها با توجه به درز مربوطه می‌تواند متغیر باشد. . این قطعات با توجه به این که درز ها انبساطی یا اجرایی باشند در دو نوع حفره دار و بدون حفره تولید می‌شوند.

عملکرد واتر استاپ پی وی سی و انواع آن

نحوه کار این نوع از آب بند ها به این روش است که آن‌ها با ایجاد نمودن سدی که با افزایش طول مسیر و جریان آب انجام می‌ دهند آب بندی می کنند. یک نوع دیگر از این واتر استاپ به این صورت عمل می‌ کند که با ایجاد انبساط باعث پر شدن درز شده و با این روش مانع از نفوذ آب به داخل بتن می‌شود. در انتخاب واتر استاپ pvc باید به کیفیت و مشخصات فیزیکی و شیمایی این محصول توجه کنیم. واتر استاپ پی وی سی که در بازار وجود دارند و می‌توان آن‌ها را تهیه کرد شامل حفره دار یا وسط حباب، تخت یا از آنجایی که استفاده از این نوع از آب بند ها کاربرد زیادی در سازه‌ ها دارند ما به توضیح مختصری از انواع مختلف آن می‌پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد خرید واتر استاپ با کارشناسان ما در تماس باشید.

1- نوع کفی
استفاده از این نوع آب بند بیشتر در مقاطع فونداسیون صورت می‌گیرد که در درز های انبساط و انقباض بتن آب را خارج می‌کند. این قطعه در یک طرف آجدار و در طرف دیگر بدون آج و صاف است. برای نصب آن نیز به این صورت عمل می‌شود که سطح صاف را روی بتن قرار می‌ دهند و سطحی که آجدار و حفره است با بتن آغشته می‌ کنند.
2- حفره دار
این نوع از واتر استاپ ها دارای حفره‌ ای در میانه خود بوده که استفاده از آن می‌تواند در مواقعی گرما و سرما از تنش‌ های کششی و فشاری سازه کم کند.

 

خرید واتراستاپ

3- نوع تخت
کاربرد این نوع از واتر استاپ بیشتر در درز های اجرایی است که به جهت این که دارای آج در دو سمت خود است می‌تواند در این زمینه برای جلوگیری از نفوذ آب و آب بندی کامل تأثیر بیشتری داشته باشد این نوع آب بند هیچ گونه حفره‌ای در دو سمت خود ندارد.
4- این نوع آب بند در یک سمت صاف و در سمت دیگر آجدار است و هیچ گونه حفره‌ای ندارد و می‌تواند در درز های اجرایی در مقاطع فونداسیون سازی به‌ خوبی به‌ عنوان عایق آب عمل کند. در موقع نصب این آب بند سمت صاف روی بتن مگر و سمتی که آجدار است در داخل بتن فرو می‌ رود و یک اتصال پایدار و دائمی را ایجاد می‌ کند.

3 رتبه برتر